Po občanské iniciativě Osvoboďme náměstí se do aktivní debaty s radními města Vsetína pustili obyvatelé domů, které přiléhají parku Trávníky-Rybníky. Park v blízké době čekají úpravy, podoba představená na veřejném projednávání v 17. července však místní občany vyděsila. S cílem předejít opakování kauzy náměstí Svobody se aktivní obyvatelé přilehlých domů pokouší ovlivnit radnici, aby zahrnula názory občanů do finální podoby parku. 

Červencové setkání s architekty a představiteli radnice svou funkci podle přítomných příliš nesplnilo. "Akce nebyla z mého pohledu dobře organizovaná, chyběl zapisovatel, diskutující se navzájem překřikovali, nebyl nikdo, kdo by zavedl nějaký řád a dokázal tuto akci vést. Prostě vládl chaos," upozorňuje jedna z aktivních obyvatel přilehlých domů Soňa Trochtová. "Až na popud nás, obyvatel, se začaly sepisovat návrhy přímo na místě, ty jsme předali zástupcům města," dodala.

Kámen úrazu leží podle ní v megalomanském návrhu, který razantně mění podobu parku. "Krom jednoho muže nebyl nikdo z diskutujících spokojen s nabízeným návrhem. Lidé chtějí opravit park, stávající chodníky, doplnit poničené lavičky a odpadkové koše, opravit podchod, který je vsetínskou noční můrou. Ale nechtějí kácet tolik stromů, nechtějí další beton ve svém okolí," komentuje situaci paní Trochtová. 

Obyvatelé jsou připraveni vzít osud parku do svých rukou a zajímat se o práci úředníků a politiků. V plánu je intenzivní komunikace s vedením města Vsetína. Soňa Trochtová v té souvislosti vyzývá všechny, komu není podoba parku lhostejná, aby se dostavili 4. září na další veřejné projednávání, keré se uskuteční v budově Alceda (ul. Záviše Kalandry 1096). "Musíme dát svým politikům najevo, že nám na parku záleží. Pokud vám není jedno, jak bude park vypadat, prosím, udělejte si čas a přijďte se podívat na to, co se děje. Verze představená na veřejném projednání byla opravdu nepřijatelná. Město sice slíbilo, že změny na přání občanů v původním projektu provede, ale bez občanské kontroly by mohl park dopadnout jako náměstí. Ukažme, že jsme ještě neztratili chuť a energii bojovat za správnou věc. Ukažme, že své město máme rádi a že nám záleží na tom, jak bude vypadat," dodává paní Trochtová.

Soňa Trochtová
SonaTrochtova@seznam.cz
739 654 229

 

Leave a Reply.