Picture
Již na konci listopadu hodlá město Vsetín začít s kácením stromů v parku u trati na Rybníkách a Trávníkách a s navazující přeměnou parku. Obyvatelé domů přilehlých vsetínskému parku u trati návrhy revitalizace vnímají jako přehnané a zbytečné. Odmítají kácení stromů a snaží se radní přesvědčit o šetrnějším zásahu. Veřejná projednání, která město Vsetín zorganizovalo, vnímají zástupci občanů pouze jako alibi, za které město schová své favorizované řešení. 

“Občané okolních domů si přejí pouze opravit chodníky a doplnit mobiliář. Své připomínky jsme přednesli na dvou veřejných setkáních i na osobních schůzkách se zastupiteli města. Jako přímý účastník těchto setkání vím, že město respektovalo ve změnách plánů pouze dílčí a drobné úpravy a hlavní podněty občanů se v potaz nebraly. Šlo především o zachování původních tras chodníků a zastavení kácení stromů. Město nerespektuje názory občanů a snaží se prosadit zásadní změny ve struktuře parku, snad aby dosáhlo na dotace z EU,” shrnula situaci Soňa Trochtová, zástupkyně obyvatel.

“V tiskových zprávách města se však objevovaly a stále objevují titulky, že občanům se změny líbí. Považuji toto za nehorázné tvrzení a zkreslování skutečnosti,” dodala paní Trochtová.

Soňa Trochtová
SonaTrochtova@seznam.cz
739 654 229

 

Leave a Reply.